Prefabrik Ürünler

 

Aşık:Betonarme prefabrik yapı elemanları olarak bilinen aşık kirişleri, prefabrik tasarımlarda, çatı yükünü betonarme prefabrik çatı makaslarına aktaran ve geniş açıklıların geçilmesini sağlayan ön germeli beton prefabrik yatay taşıyıcı elemanlardır.

Makas:Prefabrik yapı için kullanılan makas, çatı makası olarak da isimlendirilmektedir. Prefabrik öngerme teknolojisi kullanılarak üretilmesinden dolayı, geniş açıklıkları geçme konusunda oldukça avantajlı bir yapı elemanlarıdır.

Oluk:Prefabrik yapı üretiminde kullanılan oluklar, oluk kirişleri olarak bilinmektedirler. Makaslara dik yönde, taşıyıcı görevi gören bu yapı elemanları,  ayrıca su drenaj görevini de yerine getiren kirişlerdir. Bu özellikleri ile prefabrik yapı elemanları içinde çok önemli bir yere sahiplerdir.

Kolonlar:Kolonlar yapıların ayakta durmasını sağlayan en önemli yapı elemanlarıdır. Prefabrik yapı üretiminde de kolonlar olmazsa olmazdır. Yapının güvenliği ve sağlamlığı bir nevi kolonların yerine ve sağlamlığına bağlıdır. Prefabrik yapılarda da yapının temelini oluşturan kolonlar doğru noktalardan yerleştirilerek güvenlik sağlanmaktadır.

TT Döşeme:TT döşeme, prefabrik yapı düzenlemesinde kullanılan, üzerine döşeme tahtalarının çakıldığı, karşılıklı iki duvar arasında birbirlerine paralel olarak yerleştirilmiş kirişlerdir.

Kat Kirişi:Kirişler, yapının her bir katında bulunan döşemeler üzerine gelen yükleri taşıyan ve kolonlara aktaran betonarme sistemlerdir. Kirişler düşey olarak duran, kolonlar üzerine, yatay şekilde inşa edilmektedirler. Betonarme yapılarda olduğu gibi prefabrik yapılarda da temel, döşeme, kiriş ve kolonlardan oluşan taşıyıcı bir sistem mevcuttur.

Sundurma Kirişi:Sundurma kirişleri, prefabrik yapıların yanına yapılacak olan ek yapılar için kullanılmaktadır. Bu kirişler, daha düşük veya yüksek kottaki kolonların ölçülerine göre ilave ve mevcut binanın kolonlarına bağlanacak şekilde tasarlanmaktadır. Prefabrik sundurma kirişleri, aşık kirişlerinden gelen yükleri prefabrik kolonlara aktaran, yatay taşıyıcı özellikteki beton prefabrik elemandır.

Tali Kiriş:Tali kirişler, prefabrik yapılarda, kolonlar arasında deprem kuvvetinin aktarılmasında kullanılan ürünlerdir. Yatay olarak çalışmaktadırlar. Döşeme kirişleri gibi taşıyıcı özellikleri yoktur.

Vinç Kirişi:Prekast Karkas sistemlerde vinç kullanımı olması durumunda vinç yolu olarak adlandırılan elemanlardır. Vinç Kirişi yatay olarak hizmet etmektedir. Çalışacak vinç kirişi kaldırma kapasitesi ve aks açıklıklarına göre dizayn edilmektedir.

Cephe Paneli:Prefabrik Cephe Paneli, evler ve apartman blokları, ofis binaları, mağazalar, okullar, hastaneler, spor ve havuz kompleksleri, sanat merkezleri, silolar, istinat duvarları, su geçirmez yapılar, derin kirişler için mükemmel sonuçlar elde etmek için çok uygundur. Hızlı ve kolay kurulum, daha iyi saha yönetimi ve inşaat süreleri, daha az işçilik gerektirmektedir.

Fener Elemanı:Prefabrik yapı elemanları olarak kullanılan fener elemanlarının birleşimleri, kaynaklı ve saplamalı yapılabilmektedir. U fener kirişi imalat sanayi yapılarında havalandırma ve aydınlatma amacıyla yapılmaktadır.Adana Prefabrik Yapılar

NEDEN PREFABRİK YAPILAR ?

  • Prefabrik Yapılar Hızlıdır

  • Prefabrik Yapılar Beton İşletme Maliyetini Düşürür

  • Prefabrik Beton Güvenlidir

  • Prefabrik Beton Mevsim Şartlarından Etkilenmez

  • Prefabrik Beton Yangına Karşı Dayanıklıdır

  • Prefabrik Yapılar Çok Yönlüdür